Za nami kolejna niesamowita wycieczka szkolna! Tym razem w ramach
Eko-wydarzenia postanowiliśmy połączyć siły natury z potęgą kultury i
ruszyliśmy w trasę: Brenna
Katowice.
Najpierw spotkanie z prawdziwymi mistrzami nocnego życia, czyli…
nietoperzami!
W Obserwatorium szybko rozwialiśmy wszystkie mity.
Okazało się, że te małe skrzydlate stworzenia są bardziej zainteresowane
komarami niż ludzkimi fryzurami. Uff! 
Największym zaskoczeniem było jednak odkrycie, że cała kolonia
nietoperzy mieszka sobie całkowicie legalnie… na strychu Szkoły
Podstawowej nr 1 w Brennej!
Wyobrażacie to sobie? Siedzicie na lekcji,
a kilka metrów nad Wami Batman i jego ekipa ucina sobie drzemkę.
Jesienią wyprowadzają się do górskich jaskiń, ale wiosną wracają jak
przykładni uczniowie po wakacjach.
W „Strefie Nocy” czekał na nas tajemniczy las, jaskinia, niezwykłe
odgłosy i klimat prawdziwej nocnej wyprawy. Dzięki specjalnym
urządzeniom mogliśmy nawet usłyszeć ultradźwięki wydawane przez
nietoperze – czyli oficjalnie podsłuchaliśmy rozmowy Batmanów.
Później ruszyliśmy do Katowic, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Śląskie.
Zamiast szukać wrażeń na powierzchni, zeszliśmy aż 14 metrów POD ZIEMIĘ.
Spokojnie, nikt nie dostał kilofa do ręki.
Dawna kopalnia węgla
zamieniła się w prawdziwą „kopalnię kultury”. W podziemiach zamiast
węgla odkryliśmy niesamowite dzieła sztuki nowoczesnej i sakralnej.
Prawdziwe emocje wzbudziła jednak wystawa „Światło historii. Górny Śląsk
na przestrzeni dziejów”. Historia opowiedziana tak nowocześnie i
ciekawie, że nawet osoby, które zwykle w muzeach najbardziej interesują
się sklepikiem z pamiątkami, tym razem z zaciekawieniem śledziły kolejne
ekspozycje. 
I tak oto bezpiecznie wylądowaliśmy w domach! Meldujemy, że nikt nie
został na strychu w Brennej (choć negocjacje z nietoperzami trwały), ani
nie utknął 14 metrów pod ziemią w Katowicach. Wyjazd ten okazał się
strzałem w dziesiątkę, dajemy mocne 11/10! 