„Raz na czubku, raz na dnie,

Trzymajmy się! Nie dajmy się!”.

TEATR LALEK „BANIALUKA”.

 

20 grudnia, uczniowie klas V-VIII wybrali się do bielskiego teatru „Banialuka” na przedstawienie „Pierścień i Róża”.

Spektakl przedstawia historię księcia Lulejki –władcy Paflagonii, który został pozbawiony królestwa przez swojego wuja. To klasycznaopowieść o miłości i intrydze. Nie zabrakło także – jak w to baśni – elementów fantastycznych. Chociażby tytułowego pierścienia, który niczym w „Kopciuszku” przemienił niepozorną i skromną Rózię w kobietę, w której zakochuje się każdy mężczyzna. Historia zmierza do szczęśliwego końca, w którym dobro zwycięża zło. Jednak najważniejsze jest jej przesłanie. Fundamentalne pytanie, które powinien zadać sobie każdy z nas – co stanowi o prawdziwym szczęściu człowieka? Pozycja społeczna, bogactwo, tworzenie pozornego obrazu siebie samego czy relacje z innymi, miłość oparte na szczerości i bezinteresowności, bez zbędnych dodatków oraz kreacji?