Sprawozdanie z wycieczki z wystawy klocków LEGO w Wiśle

W poniedziałek 17 maja 2024 roku wybraliśmy się z przedszkolakami i z uczniami
z klasy 1-3 na wystawę klocków LEGO do Wisły. Wyruszyliśmy autobusem ze szkoły
o godzinie 8:30. O godzinie 10.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie wystawy budowli z popularnych i słynnych klocków LEGO. Na początku oglądaliśmy symbole miasta ,,7 CUDÓW WISŁY” zbudowane z kolorowych klocków LEGO. Uczniowie odgadywali najważniejsze obiekty
w Perle Beskidów: Barania Góra, Wiślański Rynek, Wiadukt kolejowy Łabajów, Kościół Ewangelicki, Zameczek Prezydencki, Zameczek Habsburgów oraz Amfiteatr. Mogliśmy też zobaczyć replikę kamiennego niedźwiedzia, który jest symbolem miasta Wisły i obecnie znajduje się w Parku Kopczyńskim. Ta makieta została wykonana z ponad 25 000 klocków LEGO.

 

Nie mogło także zabraknąć wyjątkowych postaci bohaterów i obiektów z filmów
i bajek Disneya czy filmów z serii „Gwiezdne wojny”.

Kolejną atrakcją była skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince, zbudowana
w skali 1:120 z 70 000 klocków LEGO. Z tylu samych klocków, ale w skali 1:1 można było zobaczyć znanego skoczka i zawodnika klubu WSS Wisła Piotra Żyłę.

Po obejrzeniu wszystkich tych ciekawostek mieliśmy możliwość zbudowania swoich własnych budowli, pojazdów czy postaci w wyjątkowym miejscu – FUN PARK. To miejsce wyobraźni i inspiracji. Każdy mógł tworzyć, wymyślać, bawić się
i spędzić piękny czas z niezliczoną ilością klocków LEGO.

O godzinie 13.00 wyjechaliśmy z Wisły, a w szkole pojawiliśmy się około godziny  14.00. Byliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wycieczka dała nam możliwość oderwania się od szkolnej ławki, przeżycia pięknej przygody, zabawy oraz rozwijania nowych zainteresowań.