Spotkanie z podróżnikiem

 

Ile kosztuje podróż? Jak ją zaplanować? Kiedy wyjechać – latem czy poza sezonem? Samolotem? A może samochodem? Wycieczka z biurem podróży czy może indywidualna? Tak wiele pytań musimy sobie zadać przy okazji planowania każdego wyjazdu.

A gdyby tak przestać zadawać sobie tyle pytań i pojechać … autostopem? Z jednym plecakiem, śpiworem i kilkudziesięcioma dolarami w kieszeni?

Nasz gość udowadnia cały czas, że można! Mariusz Kurc zwiedził w ten sposób już 73 kraje Azji, Europy, Afryki i Australię. Twierdzi, że poza wspomnianym śpiworem i niedużą gotówką nic więcej mu nie potrzeba w podróży. Stołuje się u dobrych ludzi, których spotyka po drodze, często śpi pod gołym niebem i nagrywa filmy, którymi dzieli się ze swoimi słuchaczami i obserwatorami. Nie są to jednak zdjęcia, jakie często widzi się w programach podróżniczych. Wręcz przeciwnie. Poza pięknymi widokami, ciekawą fauną i florą pokazują też codzienność ludzi, żyjących w różnych zakątkach świata i ich problemy – nierzadko biedę, choroby, różnice i konflikty społeczne.

Samo spotkanie z podróżnikiem, który z tak wielką pasją opowiada o swoich podróżach wzbudziło wiele emocji. Mnogość anegdot z różnych podróży zaciekawiło zarówno młodszych, jak i tych starszych słuchaczy. A najważniejsza nauka, płynąca ze spotkania z panem Mariuszem Kurcem jest taka, że aby czuć się prawdziwie wolnym człowiekiem, należy wyzbyć się wszelkich naszych ograniczeń i nałogów. Dopiero wtedy będziemy prawdziwie wolni.

Zatem życzymy wszystkim takiej właśnie wolności i wspaniałych podróży – małych i dużych!