„Pracowity jak mrówka” – teraz już każdy z nas będzie wiedział, co znaczy to powiedzenie.

28 listopada mieliśmy okazję gościć w naszej szkole prawdziwego Pasjonatę, który o mrówkach wie prawie wszystko. Pan Aleksander Rębacz to znany mistrz pszczelarstwa z pasieki „Boża Iskierka”, który zabrał nas w fascynujący świat mrówek. Na zajęciach uczniowie poznali zadziwiające zwyczaje, sposoby komunikowania się oraz głęboko skrywane sekrety tych małych stworzeń. Na koniec każdy uczestnik mógł zobaczyć z bliska królową mrówek, a także spróbować prawdziwego miodu spadziowego.

Te niewielkie stworzenia są naprawdę niesamowite. Budują mrowiska, dźwigają ciężary wielokrotnie większe od samych siebie, dbają o swoją społeczność, a w razie konieczności potrafią bronić swojego terytorium. Od mrówek możemy uczyć się współpracy, wytrwałości oraz cierpliwości w działaniu.