15 marca uczniowie klas młodszych wybrali się wycieczkę do Bielska-Białej. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Zamku Książąt Sułkowskich oraz seans w kinie Helios pt. „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”. W muzeum uczniowie mieli okazję odbyć interesującą lekcję historii. Dowiedzieli się m.in., że ów zamek to najstarsza i największa zabytkowa budowla Bielska-Białej. Został wzniesiony w XIV wieku staraniem księcia cieszyńskiego Przemysława I Noszaka i przez kolejne stulecia służył jako jedna z siedzib Piastów cieszyńskich. Pełnił także rolę śląskiej warowni granicznej, strzegąc wschodniej granicy Księstwa Cieszyńskiego na rzece Białej – oddzielającej Śląsk od Małopolski. Po obfitującym w ciekawostki zwiedzaniu, przyszedł czas na rozrywkę! Uczniowie pełni entuzjazmu udali się do bawialni, która mieści się w galerii handlowej „Sfera”, gdzie mogli spożytkować swoje pokłady energii. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali barwne miejsce. Następnie, wyposażeni w ulubione napoje oraz pyszny popcorn, obejrzeli w kinie Helios, najnowszy film o Asteriksie i Obeliksie. Śmiechom na sali nie było końca! Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to udana wycieczka!