Park Nauki i Rozrywki Krasiejów

27 maja 2024 r.

 

Tydzień rozpoczęliśmy od wycieczki do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Czekały tam na nas wspaniałe atrakcje i wyjątkowe przygody. Pogoda także nam sprzyjała.

Szczególnie do gustu przypadło wszystkim kino 5D, gdzie przenieśliśmy się do podwodnego, prehistorycznego świata i cudem uniknęliśmy zderzenia z ogromnym mezozaurem. Żałowaliśmy, że ten seans nie trwał dłużej.

W prehistorycznym oceanarium mogliśmy podziwiać również całe mnóstwo różnych podwodnych stworzeń, które do tej pory znane były jedynie z bajek lub książek.

Następnie przewodnik zabrał nas w podróż w czasie, w trakcie której zobaczyliśmy cały przekrój dinozaurów, żyjących w prehistorii w naszej części świata. Mieliśmy też niepowtarzalną okazję zobaczyć na własne oczy skamieniałe metopozaury i to pod naszymi stopami – spacerowaliśmy po przeszklonej posadzce w Pawilonie paleontologicznym.

A kiedy już byliśmy głodni i bardzo zmęczeni zrobiliśmy sobie zasłużoną przerwę na pyszny obiad.

Z wycieczki przywieźliśmy, poza świetnymi humorami i wspomnieniami, liczne dinozaury – na szczęście w postaci długopisów czy breloków 😊