Od samego początku bieżącego roku szkolnego nasza szkoła mocno zaznaczyła swoją obecność na mapie szkół Gminy Rajcza, biorąc udział w niezwykłym wydarzeniu. Zorganizowana w dniach od 22 – 24.09 br. Międzynarodowa Konferencja i Festiwal Miast Partnerskich w Rajczy, bo o tym wydarzeniu mowa, była okazją do wymiany doświadczeń zarówno z partnerami krajowymi jak i zagranicznymi naszej Gminy.

Pierwsze dwa dni, czyli dni konferencyjno-warsztatowe, poświęcone były współpracy pomiędzy miastami partnerskimi w różnych obszarach działalności m.in. oświaty, ochrony środowiska, bezpieczeństwa, polityki senioralnej itp. Młodzież oraz nauczyciele biorący udział w wydarzeniu, mieli okazję do wypowiedzenia się w kwestiach dotyczących pomysłów na współpracę pomiędzy gminami partnerskimi w w/w obszarach tematycznych, opracowując plany działania na najbliższą przyszłość. Konferencja była też świetną okazją do nawiązania nowych znajomości, ponieważ wydarzeniu brali udział przedstawiciele prawie wszystkich gmin partnerskich, w tym: Dolni Lomna, Lambrugo, Miasteczko Śląskie, Nova Bystrica, Rozprza oraz Skalite.

W sobotę, 24.09 przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym pod hasłem „Sport jednoczy narody”. Rozegraliśmy kilka spotkań meczowych i pomimo, że był to debiut naszej drużyny w takim składzie, na 9 drużyn biorących udział w turnieju zajęliśmy 6 miejsce!

W trakcie samego sobotniego Festiwalu na naszym szkolnym stoisku pokazaliśmy atrakcje i piękno sołectwa Sól Kiczora, chwaliliśmy się naszą szkołą, a także zaprezentowaliśmy program artystyczny. Ze wszystkich naszych konferencyjno-festiwalowych poczynań jesteśmy naprawdę dumni.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy czynnie uczestniczyli w wydarzeniu i z dumą reprezentowali naszą szkołę. Oby tak dalej!

 

 

Nasza szkolna drużyna w akcji (turniej na Festiwalu Gmin Partnerskich).

Nasza szkoła na Międzynarodowym Festiwalu Gmin Partnerskich w Rajczy.