Finał konkursu Zielona Pracownia 2023

 

Kilka miesięcy temu, stworzyliśmy konkursowy projekt nowej pracowni przyrodniczo-ekologicznej w Integracyjnej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi Fundacji DUO w Soli-Kiczorze. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby stanowiła ona miejsce wyjątkowe, w którym nasza młodzież będzie się rozwijać, do którego będzie chciała wracać. Dlatego, tym milej jest nam przekazać wspaniałe wieści! Nasza wizja została doceniona – jesteśmy laureatami tegorocznej edycji konkursu Zielona Pracownia ‘2023 i już od września, uczniowie naszej szkoły będą korzystać z wyjątkowej pracowni przyrodniczo-ekologicznej, pod hasłem:

 

 

Cztery żywioły w Beskidach – powietrze, ziemia, ogień, woda”.

 

W związku z powyższym, w poniedziałek, 7 czerwca 2023 r., grupa uczniów wraz
z opiekunami, Panią mgr Magdą Kubicą oraz Prezes Fundacji DUO, Panią Agnieszką Romanek, wzięła udział w wyjątkowej uroczystości wręczenia symbolicznych dyplomów. Finał konkursu odbył się na terenie malowniczego Zamku w Ogrodzieńcu. Uczestnikom imprezy zapewniono moc atrakcji, a bezchmurne niebo sprzyjało świętowaniu! Nasi uczniowie kosztowali pyłku kwiatowego i próbowali miodu z tutejszych pasiek, rozpoznawali tropy dzikich zwierząt, prowadzili obserwacje pod mikroskopem, a nawet przygotowywali wegańskie słodycze. Wisienkę na torcie stanowił spacer po ruinach Zamku (Och! Cóż to były za widoki!) A, że apetyt rośnie w miarę jedzenia… odwiedziliśmy również Park Miniatur, gdzie podziwialiśmy makiety zamków i warowni zlokalizowanych na Szlaku Orlich Gniazd.

To był niezwykły dzień, który dostarczył nam wielu wrażeń. Wracaliśmy do domu nieco zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i… dumni! Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy otwarcia naszej nowej Zielonej Pracowni.