„Ona mi pierwsza pokazała księżyc

i pierwszy śnieg na świerkach,

i pierwszy deszcz.

Byłem wtedy mały jak muszelka,

a czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne”.

K.I. Gałczyński.

 

Ten moment, w którym w Twoim życiu pojawiają się klocki Lego, bałagan zyskuje nową definicję, a porządek w domu, cisza i spokój pozostają w sferze marzeń. Kiedy nie możesz narzekać na samotność w żadnym zakamarku domu. Gdy słowo „mama” jest odmieniane przez wszystkie przypadki w ciągu dnia, a czasem i nocy. Biegasz tyle, że mogłabyś spokojnie startować w maratonie, pobiłaś dawno temu rekord Guinnesa w niewyspaniu, ale świat jeszcze o tym nie wie. Znacie to Drogie Mamy?

Mama to osoba, która ma moc niezwykłą – zastąpi każdego, ale nikt nie zastąpi jej.

Mama rozszyfruje każdą zagadkę, wymyśli szczęście, aby dać je swoim dzieciom. Jest najlepszym lekarstwem na całe zło. Mama to superbohaterka.

Ktoś mądry napisał: „Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył matkę”.

Macierzyństwo to rola życia – piękna i trudna.

Nagroda jaką za nią otrzymujemy – jest jedyna i niepowtarzalna – to te drobne, piękne chwile, kiedy dzięki nam nasze dzieci rozkwitają, są radosne i szczęśliwe – to ich uśmiechy, przytulaski, głaskanie po twarzy… Dlatego pamiętaj:

„Dla świata jesteś mamą, ale dla mnie całym światem”.

 

Drogie Mamy!
Z okazji Waszego święta życzymy Wam zdrowia, wytrwałości i miłości.

Niechaj otacza Was miłość i wdzięczność, a w chwilach smutku, zwątpienia – duma z Waszych pociech i ich uśmiech. Niech one podtrzymują Was na duchu, dodają Wam sił do zmagania się z codziennością.

 

 

Bycie mamą to robienie tysięcy rzeczy w jednym czasie.

 

 

 

Źródło: mamadu.pl