Smacznego, proszę wilka!

 

21 listopada uczniowie klas I – IV oraz uczestnicy grupy rewalidacyjno-wychowawczej wybrali się do Bielska-Białej. Cel tej wyprawy był konkretny – wizyta w Banialuce, Teatrze Lalek im. Jerzego Zitzmana.

Teatr, to wyjątkowe miejsce, a przebywanie w nim rządzi się swoimi prawami – na szczęście, nasi uczniowie byli doskonale przygotowani i stosowali się wszystkich obowiązujących zasad.  Oddali swoje kurtki do szatni, zajęli miejsca na widowni, a na przedstawienie oczekiwali w ciszy i w skupieniu – opiekunów rozpierała duma!

W końcu zgasły światła i… zaczęło się! Szeroko otwartym oczom uczniów i uczestników ukazał się stary Wilk (wypadły mu już prawie wszystkie zęby!), który czując zbliżający się koniec, zastanawiał się, co ważnego ma jeszcze do zrobienia na świecie. Nagle do jego drzwi zapukał mały, zmarznięty… Zajączek! W tym momencie akcja znacznie przyspieszyła, emocje natomiast sięgnęły zenitu, kiedy Wilk, ku zaskoczeniu wszystkich, zamiast schrupać swojego gościa, zaczął się nim opiekować. Uczniowie z zapartym tchem obserwowali rodzącą się między bohaterami, niecodzienną przyjaźń. Wilk i Zając rozbawili widownię do łez, ale także skłonili do refleksji – koniec końców, zostali za wszystko nagrodzeni gromkimi brawami.

Po przedstawieniu, na uczestników wycieczki czekała jeszcze jedna, wyjątkowa atrakcja – warsztaty z animacji. Uczniowie, pod opieką prawdziwej aktorki, próbowali sami „ożywiać” kukiełki, pacynki i marionetki, Cóż to była za zabawa!

Wszyscy wracali do domu nieco zmęczeni i niezwykle szczęśliwi! To były wyjątkowe godziny, pełne nowych, ciekawych doświadczeń oraz wspaniałej zabawy. Nasi uczniowie na pewno jeszcze odwiedzą Teatr Lalek w Bielsku-Białej.