Dzisiejszy dzień, 14 października w naszej szkole był nie tylko okazją do świętowania Dnia Edukacji Narodowej, ale także okazją do przyjęcia w poczet uczniów naszej szkoły kolegów i koleżanek z klas pierwszych.

Od rana dzień obfitował w same atrakcje. O 9:00 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas 1A oraz 1B, w trakcie uroczystości zorganizowanej w naszym oddziale zamiejscowym w Rajczy Dolnej. Towarzyszyło jej ogromne wzruszenie zarówno uczniów, nauczycieli, jak i rodziców, którzy bardzo licznie pojawili się na naszej uroczystości. Budynek ożył w tym dniu i za sprawą dekoracji przygotowanej przez Panie Wychowawczynie i Panie wspomagające, zmienił się nie do poznania. Dziękujemy bardzo za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia wszystkim zaangażowanym i trzymamy za słowo starszych kolegów i koleżanki, którzy w dniu dzisiejszym uroczyście obiecali pomagać najmłodszym uczniom naszej szkoły.

Drugą część obchodów Dnia Edukacji Narodowej, tym razem w budynku macierzystym, rozpoczęliśmy od relacji z uroczystości, która odbyła się w naszym oddziale zamiejscowym. Następnie, zaproszeni do wspólnego świętowania, obejrzeliśmy przedstawienie zaprezentowane przez starszych uczniów naszej szkoły. Chyba nikt z obecnych nie spodziewał się takiej dawki humoru, jaką zafundowali nam młodzi aktorzy, parodiując, w trakcie przedstawienia, swoich nauczycieli. Brawa i częste wybuchy śmiechu były najlepszym dowodem na to, jak dobrze wszyscy się bawiliśmy. Dziękujemy panu Mirkowi za przygotowane teksty, a samym aktorom za wspaniałą grę aktorską i solidną dawkę humoru.

Pasowanie na ucznia w naszym oddziale zamiejscowym.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.